Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Joel Schumacher |
6,7
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Lee Batchler |
6,0
|
|
Janet Scott Batchler |
6,0
|
|
Akiva Goldsman |
7,3
|
|
Producenci | Ocena | |
Tim Burton
producent
|
8,0
|
|
Peter Macgregor-Scott
producent
|
||
Mitchell E. Dauterive
współproducent
|
||
Kevin J. Messick
współproducent
|
||
Benjamin Melniker
producent wykonawczy
|
||
Michael E. Uslan
producent wykonawczy
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Val Kilmer
Batman / Bruce Wayne
|
7,3
|
|
Nicole Kidman
Dr Chase Meridian
|
7,6
|
|
Jim Carrey
Edward Nygma
|
8,3
|
|
Drew Barrymore
Sugar
|
7,0
|
|
Tommy Lee Jones
Dwie Twarze / Harvey Dent
|
8,1
|
|
Chris O'Donnell
Dick Grayson / Robin
|
6,7
|
|
Michael Gough
Alfred Pennyworth
|
9,0
|
|
Pat Hingle
Kom. Gordon
|
||
Debi Mazar
Spice
|
||
Rene Auberjonois
Dr Burton
|
||
Maxine Jones
Dziewczyna na zakręcie
|
||
Elizabeth Sanders
Gerty, plotkara
|
||
Terry Ellis
Dziewczyna na zakręcie
|
||
Joe Grifasi
Strażnik w banku
|
||
Philip Moon
Prezenter wiadomości
|
||
Jed Curtis
Pucołowaty biznesmen
|
||
Cindy Herron
Dziewczyna na zakręcie
|
||
Jessica Tuck
Prezenterka wiadomości
|
5,0
|
|
Dawn Robinson
Dziewczyna na zakręcie
|
||
Dennis Paladino
Moroni, szef gangu
|
||
Gary Kasper
Pilot
|
||
George Wallace
Burmistrz
|
||
Amanda Trees
Paparazzi
|
||
Andrea Fletcher
Reporter
|
||
Ria Coyne
Znany bywalec lokalów
|
||
William Mesnik
Łysy facet
|
||
Marga Gómez
Dziennikarka
|
||
Michael Paul Chan
Kierownik
|
6,0
|
|
Kevin Grevioux
Bandyta Harveya
|
7,0
|
|
Kelly Vaughn
Tancerka w klubie nocnym
|
||
Jon Favreau
Asystent
|
7,2
|
|
John Fink
Deputowany
|
||
Greg Lauren
Doradca
|
||
Noby Arden
Robiąca trapez
|
||
Ramsey Ellis
Młody Bruce Wayne
|
||
Marlene Bologna
Robiąca trapez
|
||
Michael Scranton
Thomas Wayne
|
||
Danny Castle
Robiący trapez
|
||
Kimberly Scott
Margaret
|
||
Don Wilson
Przywódca gangu
|
||
Eileen Seeley
Martha Wayne
|
||
David U. Hodges
Strzelec
|
||
Troy S. Wolfe
Robiący trapez
|
||
Jack Betts
Rybak
|
||
Christopher Caso
Zbir Harveya
|
||
Tim Jackson
Komunalny policjant
|
||
Gary Clayton
Zbir Harveya
|
||
Oscar Dillon
Zbir Harveya
|
||
Keith Graham
Zbir Harveya
|
||
Glory Fioramonti
Mama Graysona
|
||
Larry A. Lee
Tata Graysona
|
||
Mark Hicks
Zbir Harveya
|
||
Bruce Roberts
Przystojny reporter
|
||
Corey Jordan
Zbir Harveya
|
||
Bob Zmuda
Właściciel sklepu elektrycznego
|
||
Randy Lamb
Zbir Harveya
|
||
Rebecca Budig
Nieletnia dziewczyna
|
||
Maurice Lamont
Zbir Harveya
|
||
Sidney D. Minckler
Nastoletni członek gangu
|
||
Sidney S. Liufau
Zbir Harveya
|
6,0
|
|
Brad Martin
Zbir Harveya
|
||
Deron McBee
Zbir Harveya
|
||
Mario Mugavero
Zbir Harveya
|
||
Joey Nelson
Zbir Harveya
|
||
Jim Palmer
Zbir Harveya
|
6,0
|
|
Robert Powell
Zbir Harveya
|
||
Pee Wee Piemonte
Zbir Harveya
|
||
Peter Radon
Zbir Harveya
|
||
François Rodrigue
Zbir Harveya
|
||
Joe Sabatino
Zbir Harveya
|
||
Mike Sabatino
Zbir Harveya
|
||
Ofer Samra
Zbir Harveya
|
||
Matt Sigloch
Zbir Harveya
|
||
Mike Smith
Zbir Harveya
|
||
Ed Begley Jr.
Fred Stickley (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stephen Goldblatt
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Pete Romano
(dyrektor ds. fotografii podwodnej)
|
8,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Elliot Goldenthal | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ingrid Ferrin | ||
Bob Ringwood | ||
Montaż | Ocena | |
Mark Stevens |
8,0
|
|
Dennis Virkler |
7,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Jonathan Sheffer
dyrygent
|
6,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Ve Neill
główny charakteryzator
|
||
Yolanda Toussieng
główny stylista
|
||
Wade Daily
charakteryzator
|
||
Leonard Engelman
charakteryzator
|
||
Edouard F. Henriques
charakteryzator
|
||
Julie Hewett
charakteryzator
|
||
Janna Phillips
charakteryzator
|
||
Sheryl Ptak
charakteryzator
|
||
Jill Rockow
charakteryzator
|
||
Barbara Lorenz
fryzjer
|
||
Kim Santantonio
fryzjer
|
||
David LeRoy Anderson
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Belinda Bryant
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Stratton
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Buffy Zerefski
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Barbara Ling
scenograf
|
||
Christopher Burian-Mohr
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Joseph P. Lucky
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Cricket Rowland
dekorator wnętrz
|
||
Brad Einhorn
główny rekwizytor
|
||
Stephen Andrew Schwartz
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Andrew M. Siegel
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Timothy S. Wiles
główny rekwizytor (asystent)
|
||
James R. Bayliss
projektant wnętrz
|
||
John Berger
projektant wnętrz
|
||
Sean Haworth
projektant wnętrz
|
9,0
|
|
Peter J. Kelly
projektant wnętrz
|
||
Patricia Klawonn
projektant wnętrz
|
||
Gene Nollman
projektant wnętrz
|
||
Brad Ricker
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Chas. Butcher
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Jann K. Engel
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Geoff Hubbard
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
James Carson
ilustrator
|
||
Robert Consing
ilustrator
|
||
Tim Flattery
ilustrator
|
||
Joe Griffith
ilustrator
|
||
Sean Hargreaves
ilustrator
|
||
Martin A. Kline
ilustrator
|
||
David Lowery
ilustrator
|
||
Peter Ramsey
ilustrator
|
4,5
|
|
Christopher S. Ross
ilustrator
|
||
Oliver Scholl
ilustrator
|
8,0
|
|
Andrew M. Siegel
główny rekwizytor (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kinney Booker
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Buchinsky
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Kevin Ishioka
projektant wnętrz (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Michael Anthony Jackson
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Kasarda
dyrektor artystyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
James MacDonald
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clare Scarpulla
projektant wnętrz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ari David Schwartz
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phillip A. Henry
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Michael Herbick
mikser ponownego nagrania
|
||
Donald O. Mitchell
mikser ponownego nagrania
|
||
Frank A. Montaño
mikser ponownego nagrania
|
||
Kevin E. Carpenter
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
Jeffrey J. Haboush
mikser ponownego nagrania (dodatkowy)
|
||
Ken S. Polk
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Ronald D. Goldstein
efekty specjalne
|
8,0
|
|
John J. Downey
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Ken Nishino
operator kamery (asystent)
|
||
Vincent Mata
operator kamery (asystent)
|
||
Robert Heine
operator kamery (asystent)
|
||
Dennis Seawright
operator kamery (asystent)
|
||
Steve McLean
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Terry Clotiaux
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Jeffrey Lee Gibson
koordynator kaskaderów
|
6,0
|
|
Conrad E. Palmisano
koordynator kaskaderów
|
||
Dick Hancock
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
G.A. Aguilar
kaskader
|
||
Bruce Paul Barbour
kaskader
|
||
Dana Bertolette
kaskader
|
||
Richard L. Blackwell
kaskader
|
||
Cynthia J. Blessington
kaskader
|
||
Keith Campbell
kaskader
|
||
Tim Chitwood
kaskader
|
||
Blaise Corrigan
kaskader
|
||
Leah Creed
kaskader
|
||
Roger Creed
kaskader
|
||
Douglas Crosby
kaskader
|
||
Diana Cuevas
kaskader
|
||
Alex Daniels
kaskader
|
||
Kiante Elam
kaskader
|
6,0
|
|
Ousaun Elam
kaskader
|
||
Diamond Farnsworth
kaskader
|
||
Scott R. Fisher
kaskader
|
10
|
|
Mitchell Gaylord
kaskader
|
||
Dana Hee
kaskader
|
||
Barbara Anne Klein
kaskader
|
||
Scott McElroy
kaskader
|
||
Julie Michaels
kaskader
|
||
Gary Morgan
kaskader
|
||
Patricia M. Peters
kaskader
|
||
Alex Plasschaert
kaskader
|
||
Allen Robinson
kaskader
|
||
Jeff Smolek
kaskader
|
||
Tony Snegoff
kaskader
|
6,0
|
|
Jack West
kaskader
|
||
Michael Worth
kaskader
|
||
Harry Wowchuk
kaskader
|
||
Jackie Brady Baugh
księgowy produkcji
|
||
Gladys Kaye McCall
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Mitchell Gaylord
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clifford Happy
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dana Hee
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim McConnell
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Allen Robinson
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
J.P. Romano
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Smolek
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clark Tucker
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Ashker
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jennifer Caputo
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darryl Chan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Chong
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Doug Coleman
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Linda Fetters Howard
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anita Hart
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Hart
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Donna Keegan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Kelso
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kim Robert Koscki
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Koyama
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Larry A. Lee
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Will Leong
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brad Martin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Sawaya
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Smith
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie L. Watkins
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Waugh
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Berney
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Boland
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephen Brand
nadzorca efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tamara Choi
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark R.R. Farquhar
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Galiardi
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…